Almanya Sosyal Demokrat Partisi’nden HDP’ye ziyaret

HDP’den yapılan açıklamaya göre, SPD Eş Genel Başkanı Klingbeil, Sancar’ı parti genel merkezinde ziyaret etti. Eş genel başkanlar görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Klingbeil, Türkiye’deki güncel siyasi gelişmeleri ve deprem bölgesindeki durumu ele aldıklarını belirtti. Deprem bölgesini ziyaret ettiklerini ifade eden Klingbeil, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara da şifa diledi.

Klingbeil, “HDP ile SPD arasında önemli bir işbirliği var. Putin’in Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşla ortaya çıkan gelişmeleri ve pek çok diğer konuyu ele alma fırsatı bulduk.” ifadesini kullandı.

Sancar da ziyareti çok değerli bulduklarını belirterek, SPD ile kardeşlik ilişkilerinin bulunduğunu ve diyalog halinde olduklarını aktardı.

Mithat Sancar, “Bizler görüşmemizde son gelişmeleri değerlendirdik. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerinin hem deprem alanındaki dayanışmalarını hem Türkiye’de demokrasinin inşası için yolu açacak her türlü çalışmaya katkı sunma kararlılıklarını görmek de bizler açısından büyük memnuniyet verici bir durum.” ifadelerini kullandı.

HDP Eş Genel Başkanı Sancar, SPD heyetine ziyareti için teşekkür etti.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir