Binali Yıldırım: Kızılay maalesef kötü durumlara düştü, başkanın kurumu fazla yıpratmadan kenara çekilmesi iyi olur

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Kızılay maalesef kötü durumlara düştü. Son depremde yaşanan olay hiçbir şekilde akıl sahibi insanın kabul edebileceği bir şey değil” dedi.

Habertürk canlı yayınında Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, çadır skandalı nedeniyle gündem olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a “istifa” çağrısı yaptı. “Kızılay Başkanı’nın orada oturması AK Parti olarak sizi yoruyor mu?” sorusuna yanıt veren Yıldırım, şunları söyledi:

“Kızılay’ın 150 yıllık geçmişi var. Kızılay’la ilgili benim kafam çok berrak. Kızılay bu geçmiş içinde zaman zaman maalesef kötü durumlara düştü. Bizim iktidarımız öncesinde de Kızılay’da taht kavgaları çok oldu. Biz geldik kuruma ciddi saygınlık kazandırdığımız gibi imkanlarını da çok artırdık. Son depremde yaşanan olay hiçbir şekilde akıl sahibi insanın kabul edebileceği bir şey değil.”

“Elindeki çadırları parayla başkasına vermek. Kendi ihtiyacın varken onun üzerinden ticaret yapma yoluna gitmek akla izana uyacak bir şey değil. Başkanın bu şartlar altında bırakması gerektiğini bakanlardan söyleyenler oldu. Benim kanaatimde kurumu fazla yıpratmadan kenara çekilmesi iyi olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir