Hilal Kaplan’dan yeni eşi hakkındaki iddialara yanıt: Mahremimizi paylaşmak zorunda değiliz, hiçbir FETÖ soruşturması yoktur

Süheyb Öğüt‘ten tek celsede boşanan gazeteci Hilal Kaplan‘ın sessiz sedasız dünyaevine girdiği Milat yazarı Tevfik Emre Sarı hakkında FETÖ soruşturması olduğu öne sürüldü. Hilal Kaplan, “Eşim hakkında geçmiş veya bugün hiçbir FETÖ soruşturması yoktur” açıklamasında bulundu. 

2022 yılının ağustos ayında akademisyen Süheyb Öğüt’ten boşanan Sabah yazarı Hilal Kaplan yeniden dünyaevine girdi. Hilal Kaplan, geçtiğimiz hafta Çekmeköy’deki villasında aile arasında gerçekleşen törenle Milat gazetesi yazarı Tevfik Emre Sarı ile evlendi.

“Eşim hakkında FETÖ soruşturması yok”

Tevfik Emre Sarı hakkında FETÖ soruşturması olduğuna yönelik iddialara yanıt veren Kaplan, “Mahremimizi sosyal medyadan paylaşmak zorunda değiliz. Deprem gündeminden ötürü evimizde aile ve arkadaşlarımızın huzurunda evlendik. Eşim hakkında geçmiş veya bugün hiçbir FETÖ soruşturması yoktur. Diğer iddiaların da hepsi iftiradır. Hukuki zeminde tüm haklarımızı arayacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi.

TIKLAYIN | Dokuz ay önce Süheyb Öğüt’ten boşanan Sabah yazarı Hilal Kaplan, Milat yazarı Tevfik Emre Sarı ile evlendi

Tevfik Emre Sarı’nın avukatı avukatı İsmail Mirsad Albayrak Twitter hesabından paylaştığı yazılı açıklamada iddiaları yalanladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Müvekkilim Tevfik Emre Sarı hakkında 13.04.2023 tarihinde sosyal medya sitesi Twitter ve yine muhtelif haber siteleri üzerinden yapılan asılsız paylaşımlar sebebiyle tarafımızca basın açıklamasında bulunulması zarureti doğmuştur.

Müvekkilim hakkında bugüne kadar ne bir FETÖ soruşturması başlatılmış ne de ne de herhangi bir FETÖ dosyasında bilgisine, görgüsüne veya tanıklığına başvurulmuştur. Bu sebeple müvekkilim hakkında yapılan tüm paylaşımlar ve haberler külliyen asılsız ve iftira mahiyetindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir